Dlaczego ograniczyć korzystanie z facebook’a

facebookFacebook to socjal media, które nie wątpliwie są największe na świecie zarówno pod względem ruchu jak i zasięgu. Jednak z miesiąca na miesiąc facebook coraz bardziej ingeruje w nasze konta, regulaminy i polityki prywatności.

Poniżej przedstawię kilka informacji, które dadzą nam więcej świadomości o zasadach korzystania z usług amerykańskiej firmy:

  1.  Regulaminy facebooka zmieniają się bardzo często – zmiany nie kończą się na kosmetycznych poprawkach, często ingerują w nasze konta. Użytkownik ma dwa wybory albo akceptować regulamin, albo usunąć konto w serwisie.
  2. Polityka prywatności zmienia się równie często jak regulamin, ingeruje ona w naszą prywatność, reklamy dostosowywane są do tego co robimy, lajkujemy, udostępniamy na swoim profilu, jednak najbardziej głośna sprawa to dopasowywanie w reklamy naszych zdjęć, lub też oznaczanie u naszych znajomych, że dana osoba korzysta z (treść reklamy) danej usługi.
  3.  Widząc poczynania giganta nie jesteśmy niczego pewni, nie wiemy czy nasze konto nie zostanie zawieszone lub wyłączone z błachej przyczyny…

Reasumując świadomość internautów o facebook’u jest znikoma… bo przeciez każdy ma fb… niestety podajemy coraz więcej informacji prywatnych, które są przetwarzane. Nie mamy żadnej świadomośći nt naszych praw, a także mało kto broni się przed podawaniem prywatnych informacji. Jest normą, iż podajemy swój mail, nr tel, adres, informacje o tym co w danej chwili robimy, gdzie pracujemy…. to jest bardzo dużo wiadomości, które sami dostarczamy dla potencjalnych naszych nieprzyjaciół.