Abonament RTV? – Wezwanie z poczty? jak go nie zapłacić?

W świetle prawa wezwania do zapłaty zaległego abonamentu RTV wysyłane przez Pocztę Polską są bezpodstawne. „Rozporządzenie ministra transportu z 25 września 2007 roku, stanowi, że wszystkie rejestracje telewizorów straciły ważność w listopadzie 2008 r.” – mówił mec. Maksymilian Markowski dla magazynbusinessman.com.

Poczta wysyła do abonentów pisma wzywające do zapłaty. W przypadku nie uregulowania należności kieruje do Urzędu Skarbowego wniosek o egzekucję pieniędzy. Jak dowiedział się magazynbusinessman.com, jednym pismem możemy pozbyć się problemu.

„Wystarczy wysłać do Poczty Polskiej pismo z następującej treści: W związku z otrzymanym pismem z UP nr (tu numer pisma) z dnia (data), na podstawie art. 73 KPA wnoszę o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów, na podstawie których wysunięto wobec mojej osoby roszczenia zawarte w w/w piśmie. Uwierzytelnione kopie proszę wysłać na mój adres pocztowy” – tłumaczy Mec. Markowski.

Wszystko dzięki rozporządzeniu ministra transportu wydanemu we wrześniu 2007 roku. Stanowi ono, że wszystkie rejestracje telewizorów straciły ważność w 2008 r. PP w ciągu kolejnego roku powinna nadać odbiornikom indywidualne numery identyfikacyjne i rozesłać informacje odbiorcom, ale w wielu przypadkach nie zrobiła tego. W związku z tym PP nie ma podstaw do ściągania należności.

źródło: http://wolnosc24.pl/2016/12/29/dostales-wezwanie-do-zaplaty-abonamentu-rtv-jest-sposob-zeby-go-nie-placic/