Rozliczanie PIT-u czyli 1%…

Bardzo wielu znajomych prosi mnie o to by wypisać w rozliczeniu PIT-u ich nr KRS… Wiadomo 1% niby nie wiele ale grosz do grosza i czasami można się naliczyć dość ciekawej sumy… Pisze ten wpis z mocnym rozgoryczeniem bo jak trwoga to każdy prosi o pomoc przedsiębiorców ale…

Ale w Polsce obserwujemy spadek ilości przedsiębiorstw, mało tego nie potrafię wymienić min 5 firm które dostały dotacje na otwarcie i się utrzymały dłużej niz 3 lata… nie potrafię nawet znaleźć 3 takich firm… Podczas wyborów, firmy zawsze mają jakieś oczekiwania, które tłamszone są przez wyborców – wyborców którzy musza gdzieś pracować, muszą z jakiś źródeł pobierać zasiłki itp. Musimy pamiętać, że to firmy stanowią w Polsce najwiekszy procent płatników podatku do Skarbu Państwa i to firmom podnosi się cały czas ZUS, podatki, utrudnia pracę nowymi ustawami i sankcjami. Realia są takie, że bardzo dużo osób podczas rozmowy deklaruje że prowadzi firmę np budowlaną czy w innej branży usługowej, to samo dotyczy osób pracujących w transporcie…

TERAZ ZEJŚCIE NA ZIEMIĘ:

Koleżanka składała wniosek o dotacje, nie mogła znaleźć kolejnego poręczyciela a wiecie dlaczego? dlatego że każdy transportowiec ma min podstawy… co by na chleb nie starczyło, a pozostali którzy sie przechwalają jakich firm nie mają to pracują na czarno…. Pofatygowałem się, posprawdzałem bardzo wiele osób z powiatu Łukowskiego i jestem tak zszokowany tym, że ponad połowa niby firm nie jest w ogóle zarejestrowanych –  CEIDG Pytanie kogo oszukuja i okradają?

Ja Wam powiem kogo.. nas obywateli… nie płacąc podatków, składek, okradając pracowników, ich koszty są dużo mniejsze… ominę fakt o nieuczciwej konkurencji, bo im się opłaca taniej… wystarczy podliczyć Zusy i podatki i odrazu co miesiąc trzeba szykowac ok 2500 kosztów… a takie fake firmy są właśnie o te pieniądze do przodu….

Wracając do tematu widzicie sami, że firm nie jest tak dużo…. wiekszość dotacje, inni udają, zostają sami prawdziwi przedsiębiorcy, którym jest zawsze pod górę… Ja bardzo prosze wszystkich o przemyślenie sytuacji jaką mamy teraz w naszej gospodarce…. jako politolog uważam że sztandarowy projekt PIS-u 500+ dobiję Polską gospodarke… już widać wszędzie podwyżki… kosztem programu 500+ w ogóle nie mówi się o służbie zdrowia, służbie której już praktycznie nie ma… a gdzie jest Państwo???? Co robi rząd???

DLACZEGO DO CHOLERY PAŃSTWO ZOSTAWIA RODZICÓW Z CHORYMI DZIEĆMI SAMYMI SOBIE???

NIECH MI KUR*A KTOŚ MĄDRZE ODPOWIE???

Przemysław Osiński (tekst własny)